Site icon

DJ na wesele czy zespół

DJ na wesele czy zespół, jakie są plusy i minusy wyboru DJ na wesele lub zespołu, kto jest tańszy DJ na wesele czy zespół DJ Raf-Party

DJ na wesele czy zespół to odwieczny problem dla przyszłej pary młodej, która stoi przed decyzją wybrania oprawy muzycznej na przyjęcie weselne. Z doświadczenia wiem, że wybór nie jest zawsze prosty, zwłaszcza kiedy to rodzice pary młodej finansują wesele. Często bywa, że rodzice, jak i goście weselni (głównie starsi) są zwolennikami muzyki na żywo wykonywanej przez zespół muzyczny. Dzieje się tak, ponieważ za ich czasów królowały tylko zespoły muzyczne na zabawach lub weselach. Doskonale to wszystko znam z opowieści mojego taty, gdyż był perkusistą w zespole muzycznym o nazwie Akcenty. Czasy się zmieniły od tych co było w latach 80-tych i 90-tych. Zmieniła się muzyka, technologia, pokolenie no i wesela. Dzisiaj wesela są nieco trochę inne niż kiedyś bez biesiady, kiczowatej prostej muzyki (disco polo) i przaśnych zabaw takie wesele w stylu Urban Wedding. Z uwagi na wybór DJ na wesele czy zespół to decyzja będzie w rękach pary młodej.

 DJ na wesele

Wesele to wspaniały i wyjątkowy dzień dla pary młodej oraz gości. Z pewnością mogę powiedzieć, że profesjonalny DJ na wesele
to osobą niesamowicie uzdolniona, ponieważ jest w stanie poprowadzić wasze wesele bez szwanku. W mojej ocenie dobry DJ na wesele to osoba, która posiada wiele cennych cech, które są po prostu niezbędne. Najważniejsze cechy dobrego DJ to talent, wyczucie smaku, cenna charyzma, dobry gust muzyczny, dobry słuch, spostrzegawczość, kreatywność i wysoka kultura. Proszę mi wierzyć, że nie każdy DJ posiada te podstawowe najważniejsze cechy. Profesjonalny DJ to oryginalna osoba sama w sobie, która swój wizerunek wykreowała latami swoją ciężką pracą, a w efekcie została doceniona. Dobry DJ na wesele posiada w swojej DJ ofercie różnorodny repertuar muzyczny dla gości weselnych. Bez problemu poprowadzi zabawy integrujące oraz oczepiny. Uważam, że DJ równie dobrze jest w stanie zabawić gości, jak i orkiestra bez muzyki na żywo.

Ile kosztuje DJ na wesele 2024, jaka jest DJ na wesele cena 2024

Na moim oficjalnym dj blogu napisałem artykuł starając się wytłumaczyć przyszłej parze młodej Ile kosztuje dj na wesele 2024 oraz jaka jest jaka jest DJ na wesele cena 2024 z oprawę muzyczną przyjęcia weselnego. Stawka DJ na wesele będzie się znacząco różnić w przypadku profesjonalnego DJ na wesele od DJ typowego puszczacza muzyki amatora, który zaczyna swoją przygodę. W powyższym artykule doskonale opisałem, dlaczego stawka za profesjonalnego DJ na wesele jest większa od amatora. Skąd bierze się wyższa cena niż u amatora. Co wpływa na wysokość stawki. Myślę, że to bardzo ważne, by mieć świadomość co oferuje amator, jaki ma sprzęt, jaka jest znacząca różnica między amatorem a profesjonalnym DJ na wesele.

Kto opłaca licencję ZAIKS za wesele?

W kolejnym artykule na moim dj blogu wyjaśniłem, co to jest Opłata ZAIKS za wesele – kto opłaca ZAIKS za oprawę muzyczną wesela. Bardzo często przyszłe pary młode nie bardzo wiedzą, co to jest ZAIKS oraz kto go opłaca. Często zrzucają ten obowiązek na DJ, a to niestety nie jest obowiązkiem DJ. Wedle prawa to organizator ma obowiązek posiadać licencję. Dla ZAIKS’u organizatorem jest para młoda i to właśnie na was spoczywa ten obowiązek. Oczywiście spokojnie nie ma tutaj żadnego problemu z tym, dlatego wziąłem na warsztat licencję ZAIKS by przyjść tutaj z pomocą w formie poradnika dla przyszłych par młodych. W poradniku krok po kroku pisałem jak zawrzeć licencje tradycyjnie pocztą oraz przez internet.

DJ to nie jest szafa grająca

“Współpracując z DJ-em łatwiej jest „ingerować” w rodzaj i styl granych piosenek, a dzięki tak bogatemu repertuarowi DJ jest na tyle elastyczny, że daje gościom możliwość zamawiania na życzenie nawet tych mniej znanych piosenek.”
Owszem DJ ma z pewnością wielką przewagę, co do repertuaru muzycznego od orkiestry. Ze względu na to, że nie da się mieć całej muzyki świata to całe szczęście, że z pomocą na weselu przychodzi nam Telefon/Tablet podłączony do miksera z aplikacją np. Tidal, Spotify oraz YouTube, w którym to można puścić utwór lub dedykację muzyczną. Owszem dopuszczam zawsze taką możliwość, gdy ktoś podejdzie i zamówi piosenkę na życzenie. Problemem jest, gdy osoba po kilku głębszych kieliszkach zaczyna po prostu być nachalna. Nachalne ingerowanie w repertuar muzyczny na weselu doprowadza często do zmiany programu muzycznego i kończy się zwyczajnie koncertem życzeń w guście jednej wpływowej osoby. Bardzo prawdopodobne jest, że większość gości może wyjść niezadowolona z wesela. Nie każdy będzie chciał się bawić przy muzyce, za którą nie przepada. Winny potem jest DJ, bo to na niego spada cała krytyka. Najlepiej jest zostawić muzykę DJ, który dostosuje repertuar do gości.

Zespół na wesele

Zespół muzyczny to zazwyczaj kilkuosobowy band, którzy tworzą muzykę na żywo. Z reguły mają okrojony repertuar muzyczny, do którego jest ćwiczony. Nie zawsze jest to nowy repertuar muzyczny z utworami na czasie. Zespoły weselne nie przywiązują wagi do sprzętu tylko do grania. Oświetlenie to zazwyczaj kilka marnych światełek ustawione w trybie automatycznym. Niestety potem na zdjęciach, czy video nie ma tej wspaniałej magii gry świateł. Dla fotografa, który będzie obrabiał zdjęcia jest to problem, zwłaszcza, gdy są jakieś laserowe kropki na twarzach ludzi. Wybór zespołu z pewnością ucieszy starsze towarzystwo, lecz młodsi goście mogą nie być z tego do końca zadowoleni. W skrócie zespół to kilku muzyków, którzy mają ograniczony repertuar muzyczny. Robią dłuższe przerwy i niestety są drożsi od DJ. Ceny zespołów są od 2000 zł do nawet 20 tys. zł. Wszystko zależy od prestiżu, ilości składu osobowego oraz od tego, co zespół reprezentuje.

Jakie są plusy wyboru DJ na wesele?

Z pewnością mogę tutaj wymienić kilka istotnych zalet wyboru DJ na wesele:

Jakie są minusy wyboru DJ na wesele?

Niestety jest też parę wad wyboru DJ na wesele oto one:

Jakie są plusy wyboru zespołu na wesele?

Zespół na wesele to z pewnością trafna decyzja dla par młodych, jak i niektórych gości, które docenią takie zalety jak:

Jakie są minusy wyboru zespołu na wesele?

Niestety jest też kilka wad, które można by stwierdzić odnośnie wynajęcia zespołu na wesele oto one:

Podsumowanie wyboru

Wybór oprawy muzycznej na wesele to zawsze jest kwestia indywidualna, która jest wg własnych upodobań każdej pary młodej. Trzeba przyznać, że wybór DJ na wesele czy zespół, może być dosyć łatwym wyborem, pod warunkiem, że para młoda zna swoje preferencje muzyczne. Nie do końca uważam za dobry pomysł, aby para młoda patrzyła tylko na własne upodobania muzyczne, a na gości już nie. Wyznaję zasadę, że „koperty są dla pary młodej, a zabawa jest dla gości” ponieważ ta myśl się świetnie sprawdza. Oczywiście wiadomo, że w tym wszystkim warto znaleźć balans, ponieważ wspólnym celem DJ/zespołu, jak i pary młodej jest jedno, aby goście się dobrze się bawili. Z uwagi na to, że na weselu są dwa lub czasem trzy pokolenia dobrze, aby muzyka była dobrana dla każdego z nich.
Para młoda, stojąc przed ważnym dylematem, jakim jest DJ na wesele czy zespół powinna na spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Z uwagi na to, że posiadamy dostęp do internetu jesteśmy w stanie sprawdzić dany zespół lub DJ, ponieważ ułatwi nam to podjęcie decyzji.
Znacząco przy wyborze pomogą nam takie zabiegi, jak poczytanie opinii, oraz przeglądniecie galerii lub fotorelacji oraz filmów z wesel.

Exit mobile version