Czy posiada Pan swoją ofertę weselną?
Tak posiadam swoją ofertę weselną w formacie pliku PDF, którą zawsze chętnie podsyłam zainteresowanej parze młodej w postaci linka.
Czy można zobaczyć Pana jakieś portfolio z wesel, które prowadziłem?
Tak jest możliwość zobaczenia wybranych fragmentów z przyjęć weselnych nagraną moją kamerą GoPro. Materiały Video można zobaczyć na moim oficjalnym kanale YouTube https://www.youtube.com/@djrafparty lub na stronie www w zakładce Video https://www.raf-party.pl/video/ .
Czy oprócz tego, że jest Pan DJ'em na weselu pełni Pan rolę konferansjera oraz wodzireja?
Oprócz tego, że jestem profesjonalnym DJ’em to jak najbardziej jestem w tym dniu kreatywnym wodzirejem oraz konferansjerem. Ok, a co to oznacza w praktyce? Wodzirej to osoba, która prowadzi różne zabawy oraz zachęca gości do wzięcia w nich udziału np. w których mogą być użyte gadżety np. Meksykańskie Kapelusze. Zaśpiewa wraz wspólnie z gośćmi toast dla pary młodej, czy poprowadzi oczepiny. Kreatywny wodzirej to osoba, która prowadzi całe wesele łącząc w sobie cechy konferansjera. Konferansjer to osoba, która jego rolą na weselu jest zapowiadanie najważniejszych momentów na weselu takich jak przywitanie pary młodej oraz gości, oficjalny toast, pierwszy taniec, tort weselny, podziękowanie dla rodziców, wspólne zdjęcie grupowe, oczepiny oraz inne ważne momenty. Podsumowując Wodzirej i Konferansjer, jako dwie osoby w jednym to wyjątkowa cecha osobowości, która potrafi w pozytywny sposób zaraża pozytywną energią oraz prowadzi całe przyjęcie weselne zapewniając atrakcje weselne, informuje gości o najważniejszych momentach, komunikuje się i współpracuje w trakcie wesela z parą młodą oraz pozostałymi podwykonawcami, trzyma się ustalonego harmonogramu weselnego. Bez wątpienia jest to zawód, który wymaga otwartości, wysokiej kultury, nienagannej prezencji, charyzmy, a także poczucia humoru.
Kto opłaca ZAIKS DJ czy Para Młoda?
ZAiKS, czyli Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych to stowarzyszenie autorów oraz największa w Polsce organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Zrzesza kompozytorów, autorów tekstów, scenarzystów, dramatopisarzy, tłumaczy, plastyków, choreografów i twórców z innych dziedzin sztuki, a także wydawców muzycznych. ZAiKS pobiera i przekazuje twórcom (oraz innym uprawnionym, np. wydawcom lub spadkobiercom) tantiemy należne za korzystanie z przysługujących im praw autorskich. Głównym zadaniem jest ochrona prawa autorskiego z naciskiem na zbiorowe zarządzanie rozwój i twórczość oraz jeszcze lepszą ochronę.
Wiele par młodych nie za bardzo wie, kto powinien zrobić opłatę ZAIKS za wesele. Bardzo często przyszłe pary młode pytają się mnie na spotkaniach oraz w zapytaniach mailowych. Czy ja opłacam ZAIKS za oprawę muzyczną? Większość par młodych wskazywała swoimi sugestiami, że opłata ZAIKS za wesele należy do obowiązku DJ. Wcale tak do końca nie jest. Otóż podpisując umowę z profesjonalny DJ na wesele, często można spotkać stosowny zapis w podczas podpisywania umowy. Zapis ten mówi o tym, iż zleceniodawca, czyli w tym wypadku para młoda jest zobowiązana do uiszczenia opłaty z tytułu praw autorskich na rzecz Stowarzyszenia Autorów “ZAIKS”. Dzieje się tak dlatego, że w świetle prawa to para młoda jest głównym organizatorem, a dla ZAIKS’u to jest właśnie istotne. Stąd też tak naprawdę to na was spada obowiązek wykupienia odpowiedniej licencji i zapłacenia kwoty.
Zdarza się, że ZAIKS udziela stałą licencję lokalom weselnym. Możliwe wtedy jest, że lokal doliczy to do swojej usługi. Warto zapytać Menagera Restauracji, czy dany lokal posiada stałą licencję. Więcej informacji odnośnie ZAIKS’u jak zawrzeć umowę online na wesele opisałem na to na swoim blogu.
https://www.raf-party.pl/oplata-zaiks-za-wesele-kto-oplaca-zaiks-za-oprawe-muzyczna-wesela/
Czy gra Pan muzykę z legalnego źródła z prawem do publicznego odtwarzania?
Muzyka na weselu to tak naprawdę główny filar całego przyjęcia weselnego, bez niej goście by się zanudzili. Dobra muzyka na wesele sprawia, że goście się wyśmienicie bawią w weselnym klimacie. Profesjonalny DJ na wesele zawsze będzie grał utwory muzyczne z prawem do publicznego odtwarzania. Gorzej, kiedy w trakcie kontroli zostanie poddany kontroli, z której wyniknie, iż DJ nie posiada licencji na publiczne odtwarzanie muzyki. Wtedy Wasze wesele może się zakończyć niezbyt przyjemnymi konsekwencjami. Można się ustrzec, aby taka sytuacja nie spotkała się na Waszym weselu. Wystarczy zapytać, czy dany DJ należy do jednej z najbardziej znanych organizacji dla DJ’ów na Polskim rynku, jakim jest DJ Promotion lub DEE JAY Mix Club.
Niezależnie, czy się jest członkiem DJ Promotion, czy DEE JAY MIX CLUB trzeba opłacać miesięczny abonament w ramach dostępu do serwisu z legalną muzyką. Do wyboru dla DJ jest dostęp do cyfrowej wersji bazy utworów w postaci plików MP3 lub dodatkowo z opcją płyt CD. Oczywiście na dowód bycia członkiem dostaje się kartę członkowską/legitymację, która jest niezbędna w razie kontroli.
Ja należę do DEE JAY MIX CLUB, a mój nr legitymacji to 3022, którą zawsze posiadam na weselu/imprezie. Oznacza to, że na weselu gram z legalnego źródła z prawem do publicznego odtwarzania muzyki.
Czy decydując się na Pana usługę oprawy muzycznej wesela mam pewność, że jest to legalna działalność?
Oczywiście, że tak DJ Raf-Party to zarejestrowana działalność pod nazwą Raf-Party Rafał Konieczny NIP: 9111868516, REGON: 386706181. Nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach grać na czarno, dlatego współpraca ze mną jest całkowicie legalna.
Czy prowadzi Pan animacje taneczne w przebraniu za jakieś postacie filmowe?
Niestety nie prowadzę animacji tanecznych. Podczas prowadzonego przeze mnie przyjęcia weselnego unikam tandetnych przebrań oraz niemodnych już zabaw, które mogą skrępować Parę Młodą oraz gości (nie przebieram się np. za Clown’a lub inne postacie filmowe). Moim celem jest przeprowadzenie uroczystości na najwyższym poziomie, z należytym smakiem oraz gustem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką animację taneczną przeprowadziła para młoda, jeśli oczywiście wyrazi taką chęć podczas ustalania harmonogramu weselnego.
Czy prowadzi Pan zabawy integracyjne dla gości?
Jak najbardziej wcielam się jako wodzirej weselny prowadząc zabawy integracyjne dla gości na parkiecie. Podczas prowadzonego wesela zapewniam zabawy integracyjne takie jak:
– Taniec dwa kółka
– Meksykański pociąg z kapeluszami sombrero
– Weselny pyton (zabawa dla starszych i dzieci)
– Muzyczny pociąg po Europie
Czy prowadzi Pan oczepiny?
Oczepiny to stały filar i główny punkt kulminacyjny na przyjęciu weselnym, który mocno został zakorzeniony w naszej tradycji. Nie wyobrażam sobie wesela bez oczepin. Wiem, że czasem są takie wesela, że para młoda rezygnuje i nie chce oczepin z różnych powodów. Jasne w porządku, jak najbardziej rozumiem i szanuje taką decyzję pary młodej. Ok wobec tego, jeśli para młoda zdecyduję się na oczepiny z wielką przyjemnością poprowadzę je. W sumie można powiedzieć, że moje oczepiny trwają max. 45 min. Nie jestem zwolennikiem prowadzenia długich oczepin. Na oczepiny proponuję:
– dwie zabawy dla pary młodej (Pierwsza zabawa Pani młoda rzut welonem/bukietem, Pan młody rzut muchą/krawatem. Druga zabawa Test zgodności.)
– dwie zabawy dla gości (sztafeta oraz wesoły i zręcznościowy taniec w parach.)
Wszystkie zabawy oczepinowe są dobrane ze smakiem, które nie powodują ośmieszanie i wprawiających w zakłopotanie parę młodą, czy uczestniczących gości. Również zabawy nie są o zabarwieniu erotycznym lub politycznym.
Czy prowadzi Pan śpiewane Toasty dla Pary Młodej przy stole?
Jak najbardziej wspólnie z gośćmi zainicjuje toast i zaśpiewamy go głośno dla Pary Młodej. Oczywiście podczas śpiewanego toastu nie będę stał za konsolą, tylko wyjdę na środek do Państwa.
Ile godzin obejmuje Pana usługa oprawy muzycznej wesela?
Przede wszystkim to zależy tak naprawdę od Pary Młodej, jak długo ma trwać samo wesele. Długość trwania wesela to jest jeden z podstawowych czynników, które decydują o wielkości stawki za oprawę muzyczną wesela. Generalnie wesela są różne małe kameralne na 20 czy 30 osób, aż po duże wesela nawet na 200 osób. Czas mojej pracy zaczyna się od momentu, kiedy Para Młoda rozpoczyna ceremonię ślubną w Kościele lub w USC. Każde spotkanie z parą młodą jest indywidualne, a podczas podpisywania umowy ilość godzin trwania przyjęcia weselnego zostaje zawsze ustalona i wpisana do umowy. Oczywiście jest możliwość przedłużenia za dodatkową opłatą, która również zostaje ta informacja wpisana do umowy wraz z wielkością stawki za dodatkową godzinę. Podsumowując usługa oprawy muzycznej wesela obejmuje max. 12 godzin.
Co wpływa na wysokość stawki za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego?
Każdy DJ z pewnością ma swój wykreowany cennik, ale na pewno nie jest to stała cena za przyjęcie weselne. Nie da się po prostu mieć stałej ceny za taką usługę. Zacznę od tego, że całkowicie inaczej będzie cenił się profesjonalny i doświadczony DJ na wesele od początkującego amatora grającego na czarno, gdzie jakość wykonywanej usługi może być na poziomie niezadowalającym i wręcz słabym zapleczem sprzętowym.
Z pewnością na wysokość stawki za wesele wpływają takie aspekty jak:
– Jak długo ma trwać wesele
– Jak daleko odbędzie się przyjęcie weselne od miejsca zamieszkania DJ’a oraz jak długą trasę będzie miał DJ do pokonania.
– Czy wesele ma być z oczepinami czy bez
Więcej przydatnych informacji dla par młodych opisałem w artykule na moim blogu https://www.raf-party.pl/ile-kosztuje-dj-na-wesele-oraz-jaka-jest-dj-na-wesele-cena-za-oprawe-muzyczna-przyjecia-weselnego/
Czy prowadzi Pan wesela międzynarodowe?
Nie prowadzę wesel międzynarodowych. Zapewniam oprawę muzyczną i prowadzenie tylko na polskie wesela.
Jaki jest Pana rejon świadczenia usługi oprawy muzycznej wesela?
Teoretycznie jestem w stanie dojechać w każdy zakątek polski, choć czasem w praktyce nie jestem w stanie siłowo i czasowo przemieścić z jednego zakątka polski w drugie. Głównie tak naprawdę gram w promieniu 200 km od mojego miejsca zamieszkania.
Czy pije Pan alkohol na obsługiwanym przyjęciu weselnym?
Absolutnie nie piję żadnego alkoholu na przyjęciu weselnym, które prowadzę bo przecież jestem w pracy. Państwa wesele jest prowadzone w całkowitej trzeźwości do tego kulturalne oraz rzetelne i na wysokim poziomie.
Jakiego rodzaju gra Pan muzykę na weselu?
Generalnie na przyjęciu weselnym goście są w różnym wieku o różnych preferencjach i gustach muzycznych. Wiadomą sprawą jest, że muzyka musi być wyraźnie zróżnicowana. Standardowo są to hity starsze, jak i nowsze, wolniejsze oraz szybsze. Gram tylko sprawdzone hity, które doskonale wpisały się na stałe w mój weselny repertuar muzyczny. Moje bloki muzyczne są tworzone kreatywnie w mojej głowie dynamicznie, a czasem spontanicznie. Nie gram oczywiście z przygotowanych gotowych playlist. Każde wesele to po prostu pełen spontan muzyczny. Generalnie staram się zawsze zagrać tak, jak by to było moje wesele, czyli zawsze z wielkimi chęciami i ambicjami.
Jeśli chodzi o muzykę to repertuar jest bardzo różnorodny, wymieszany oraz zawiera wybrane i sprawdzone hity muzyczne z przekroju muzycznego takiego jak:
– Lata 80’s
– Lata 90’s
– lata 00’s
– Italo Disco
– Rock&Roll
– Latino/Regaeton
– Polska muzyka
– Disco Polo
– Komercyjne hity radiowe
Każde wesele jest inne ze względu na to, że każda Para Młoda oraz sami goście są różni. Muzyka ustalana jest zawsze indywidualnie na spotkaniu. Na spotkaniu poruszone są kwestie doboru muzyki pod gości i parę młodą w kontekście tego, co gram, jakiej muzyki, z jakiego gatunku albo jakie piosenki mam nie grać wcale lub ograniczać oraz, jakie utwory mają być na pierwszy taniec, wjazd oficjalnego tortu, podziękowanie dla rodziców. Wszystko jest do dogadania kwestia tutaj dobrej współpracy na linii Para Młoda–>DJ.
Chciałbym tutaj wyjaśnić lub raczej podpowiedzieć, że czasem stworzone przez parą młodą playlisty, które oczywiście dopuszczam nie zawsze trafiają w gusta w gości. Również tak samo nie zawsze się sprawdza, kiedy ktoś usilnie, co chwilę podchodzi z telefonem. Mianowicie często się zdarza narzucanie przez pani młodą lub pana młodego albo gości swoich stylów muzycznych i upodobań muzycznych, które nie zawsze mogą akurat pasować podczas prowadzonego wesela. Uważam, że wynajmując DJ warto zaufać jego doświadczeniu i w zupełności zostawić repertuar muzyczny, w końcu to przecież zadanie, które spoczywa na jego barkach.
Czy gra Pan wesele z gotowych Playlist?
Absolutnie nie gram z gotowych playlist. Powiedzenie, wmówienie lub publiczne pisanie w internecie nieprawdziwych informacji, że każde wesele gram z gotowych playlist jest dla mnie pewną formą obrazy, poniżenia i w pewnym sensie szkalowania, która narusza moje dobro osobiste DJ’a (art. 24 § 1 k.c).
Dlaczego nie gram z gotowych playlist tak jak to robią inni DJ’e?
Profesjonalny DJ nigdy nie będzie grał z gotowych playlist. Tylko kreatywny i doświadczony DJ jest w stanie bez problemu zagrać wesele/imprezę na tzw. żywioł, czyli dobieranie odpowiedniego repertuaru muzycznego pod bawiących się gości oraz szybkie i odpowiednie reagowanie muzyką, kiedy jest to potrzebne. Kolejna sprawa jest taka, że każde wesele/impreza jest inna ze względu na różne preferencje pary młodej i gości. Nie da się zrobić cudownej jednej playlisty i lecieć z nią co tydzień na granie. W mojej ocenie jest to po prostu niemożliwe i to się nie sprawdzi. Tak jak czasem przygotowane playlisty przez organizatora również czasem nie trafiają w gusta gości. Uważam, że wynajmując DJ należy zaufać jemu doświadczeniu, który bez problemu poradzi sobie z repertuarem muzyczny i dostosuję muzykę tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Czy możemy przedstawić własną Playlistę piosenek?
Oczywiście, że można wręcz jak najbardziej zachęcam. Każda para młoda ma możliwość u mnie zrobienia listy piosenek takiej „ Must Have” w formie 10 piosenek oraz przesłania mi na meila lub w formie listy na Spotify max. na 7 dni przed weselem.
Bardzo proszę, aby lista piosenek nie była tak długa, że pokrywa się z długością całego wesela, ponieważ na to się nie zgadzam. Z doświadczenia wiem, że to się nie sprawdzi. Proszę pamiętać, że goście nie mają często takiej wiedzy, że Para Młoda podyktowała muzykę pod siebie nie biorąc pod uwagę swoich gości.
Na weselu DJ jest nie tylko oceniany przez samą parę młodą, ale również przez obecnych gości. Każdy DJ lub zespół muzyczny ma w interesie dbanie o swoją markę, na którą pracuję przez długi czas.
Rolą i zadaniem DJ, który spoczywa na jego barkach jest grać muzykę wg. kreatywnej koncepcji tak jak on to czuje by mógł oddać się swojej wodzy fantazji, a przy tym spełnić się w 100%, a tym samym zaspokoić bawiących przy tym gości na parkiecie.
Ingerowanie w 100% w repertuar muzyczny na dłuższy czas lub przez całe wesele powoduję, że DJ nie będzie mógł się sprawdzić, a jedynie będzie się czuł mocno ograniczony muzycznie.
Czy jest możliwe zagranie wesela bez Disco Polo lub ograniczenie go do minimum?
Tak jest taka opcja, by zagrać wesele bez Disco Polo aczkolwiek rozumiem, że para młoda może nie lubić tego gatunku muzycznego. Alternatywną formą, którą zawsze proponuję na spotkaniu jest zagranie Disco Polo do minimum tj. do 3-4 piosenek max w bloku muzycznym.
Uważam, że para młoda nie powinna całkowicie rezygnować z tej muzyki (chyba, że zna swoich gości) ponieważ są tacy goście, którzy chętnie się bawią przy takiej muzyce. Słynne powiedzenie „ Nikt nie słucha każdy zna tekst” nie wzięło się z powietrza.
Nie ukrywam, że Disco Polo najlepiej i najszybciej rozkręca gości to bardzo dynamiczna muzyka, która się dobrze sprawdzi na parkiecie. Uważam, że zagranie kilka utworów z umiarem i ze smakiem w bloku muzycznym tego kontrowersyjnego gatunku muzycznego nie powinno negatywnie wpłynąć na imprezę. Generalnie decyzja o tym, czy grać Disco Polo ile utworów w boku muzycznym będzie ostatecznie należeć do Pary Młodej.
Chcielibyśmy pod koniec wesela muzyczny epizod z muzyką klubową czy jest Pan w stanie nam to zapewnić?
Oczywiście, że epizod z muzyką klubową jest jak najbardziej do zagrania na Waszym weselu. Jeśli tylko para młoda zasygnalizuje mi to na spotkaniu spełnię waszą prośbę i to z wielkim zadowoleniem i uśmiechem na twarzy.
Jako były rezydent wielu klubów muzycznych muzyka klubowa została mocno zakorzenia we mnie, ze względu, że po prostu uwielbiam elektroniczne dźwięki muzyki z takich gatunków jak House, Electro House, Uplifting Trance, Psy Trance czy słynne Manieczki. Przypominam, że nie gram muzyki z gatunku Vixa po prostu nienawidzę tego typu pseudo muzyki i nie posiadam tego w swoim repertuarze muzycznym.
Proszę pamiętać, aby wstrzymać się z muzyką klubową do czasu, jak duża część starszych gości już opuści salę weselną, a na parkiecie zostanie młodzież lub roczniki, które udźwigną ten temat.
Czy w trakcie wesela goście mogą podejść i zamówić dedykację muzyczną?
Jasne, że tak. Nie ma problemu, aby goście zamawiali w trakcie wesela życzenia oraz dedykacje muzyczne. Wręcz zapraszam i zachęcam do tego.
Czy robi Pan przerwy na weselu i jak długie one są?
Przerwy między blokami muzycznymi (A teraz idziemy na jednego…) są potrzebne, ponieważ jest to podyktowane takimi aspektami jak:
– Odpoczynek dla gości (chwilowy spadek kondycji oraz jego regeneracja)
– Obsługa chcę wydać ciepły posiłek
– Fotograf i kamerzysta chcą zrobić wspólne zdjęcie grupowe
– Odbycie się ważnych wydarzeń, które zostały ustalone przez parą młodą i ujęte w harmonogramie weselnym (są to stałe punkty wesela np. tort, podziękowanie dla rodziców, świadków, pokazanie prezentacji video, oczepiny)
– Przerwa jest również przerwą dla samego DJ, aby mógł zjeść, napić się i skorzystać z toalety.
Długość przerwy uzależniona jest od samego przebiegu wydarzenia. Nie da się konkretnie przewidzieć ile fotograf będzie robił zdjęcie grupowe z cała ekipą weselną lub jak szybko obsługa wyda ciepły posiłek, a goście zjedzą go. Przerwa zwykła na odpoczynek dla gości i dla mnie to zazwyczaj 15-20 minut. Może się jednak wydłużyć przerwa podczas ważnego wydarzenia np. momencie, kiedy obsługa będzie wydawać tort, para młoda będzie chciała włączyć swoją prezentację Video na rzutniku lub obsługa będzie wydawać ciepły posiłek.
W trakcie przerwy zawsze włączam muzykę, która leci sobie spokojnie w tle. Muzyka w przerwie jest uzupełnieniem i podtrzymaniem klimatu by na sali nie panowała wszechogarniająca pustka. Głośność muzyki jest tak dobrana, aby każdy z gości mógł swobodnie porozmawiać przy stole nie przekrzykując się nawzajem.
Czy mógłby Pan zrobić mix piosenek na pierwszy taniec lub ją skrócić?
Jak najbardziej mogę wykonać mix piosenek na pierwszy taniec albo zwyczajnie ją po prostu skrócić. Nie będzie z tym żadnego problemu.
Jak Pan jest ubrany na weselu?
Nie wyobrażam sobie przyjść do Państwa na wesele w koszulce T-shirt i do tego w krótkich spodenkach latem. Naprawdę to nie w moim stylu. Szanuje Wasz wyjątkowy dzień, bo to dla Was wielka uroczystość dlatego zakładam eleganckie ciemne spodnie i biała koszule.
Wedle zasady muszka jest zarezerwowana w tym dniu dla Pana Młodego dlatego nie zakładam jej, ponieważ to Pan Młody ma się wyróżniać z tłumu, a nie ja.
Czy posiada Pan własny sprzęt?
Posiadam własny sprzęt i tylko na nim gram. Nie gram na obcym sprzęcie, który jest na wyposażeniu lokalu np. Restauracji.
Więcej informacji o moim sprzęcie można zobaczyć na mojej stronie www zakładka sprzęt https://www.raf-party.pl/sprzet-dj/
Czy posiada Pan w pakiecie ciężkim dym oraz fontanny iskrowe na pierwszy taniec/tort?
Tak jak najbardziej posiadam w płatnym pakiecie dodatkowe atrakcje weselne w postaci ciężkiego dymu oraz fontann iskrowych. Ciężki dym to tzw. bajeczny taniec w chmurach, który zamaskuje wasze niedoskonałości taneczne, a pozwoli uzyskać niesamowity efekt na zdjęciach i filmie. W połączeniu z fontannami iskrowymi daje niesamowity efekt, gwarantując że Wasi goście będą zachwyceni tym efektem.
Ciężki dym to maszyna, która wytwarza dym poprzez fale ultradźwiękowe jest jak najbardziej bezpieczna i nie pozostawia efektu mokrego parkietu tak jak to robią maszyny na suchy lód. Tutaj parkiet jest suchy i bezpieczny do tańca zaraz po zakończonym pierwszym tańcu. Więcej informacji https://www.raf-party.pl/ciezki-dym/
Fontanny iskrowe to bezpieczna pirotechnika do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego. Wysokiej jakości wkłady są bezpieczne, nie toksyczne i nie wydzielają nie przyjemnego zapachu. Więcej informacji https://www.raf-party.pl/fontanna-iskier/
Chcemy zrobić wesele w mocno akcentowanym klimacie Boho lub Rustykalnym czy Pan mógłby zmienić (dostosować) swoje stanowisko lub oświetlenie?
Niestety nie ma takiej możliwości, abym mógł zmienić cały swój setup konkretnie pod styl wesela w klimacie Boho lub Rustykalny. Mam tu na myśli wymiana swojego stołu oraz oświetlenia na żółte statyczne lampy. Generalnie to nie jest kompletnie mój styl i gust.
Czy gra Pan wesela w plenerze lub namiocie?
Niestety nie gram wesel lub imprez w plenerze lub namiocie, ze względu na to, że mój sprzęt nie jest przystosowany do imprez zewnętrznych, a dokładniej warunków atmosferycznych na wypadek załamania pogody np. deszcz, wilgoć itd…
Mam nie miłe doświadczenia po ostatniej imprezie plenerowej, gdzie zalało mi sprzęt w czasie, którym przechodziła burza, a naprawa sprzętu później była bardzo długa, problemowa i kosztowna.
Czy można u Pana wstępnie zarezerwować termin?
Teoretycznie jest taka możliwość, aby wstępnie zrobić rezerwację. Wówczas taka rezerwacja trwa do 7 dni, a później kontaktuję się w celu zapytania, co z terminem rezerwacji oraz składam propozycję spotkania. W przypadku braku konkretnych działań albo odmowy spotkania wtedy zwyczajnie rezerwacja przepada, bo funkcjonuje zasada, kto pierwszy ten lepszy.
Jak wygląda współpraca z Panem?
W pierwszej kolejności odpisuje na zapytanie z formularza www lub meila. Udzielam zadanych odpowiedzi i staram się uzyskać więcej informacji odnośnie przyjęcia weselnego, co pozwoli mi wycenić Państwa przyjęcie weselne indywidualnie. Na prośbę osoby zainteresowanej przesyłam również moją ofertę weselną. Jeśli jest taka możliwość proponuję swobodną rozmowę telefoniczną, gdzie na spokojnie porozmawiamy sobie o przyjęciu weselnym.
W drugiej kolejności staram się zawsze porozmawiać telefonicznie lub na video chat (Skype, WhatsApp, Messenger) z osobą zainteresowaną. Kontakt pozwala bardziej poznać Parę Młodą dowiedzieć się więcej szczegółów odnośnie przyjęcia weselnego, chociażby to, jaką muzykę Państwo Młodzi proponują, co mam grać, a jakich utworów nie grać, jakie dodatkowe atrakcje będą na przyjęciu weselnym np. Fotobudka 360 lub inne atrakcje.
Podczas rozmowy przedstawiam wówczas swoją pełną ofertę oprawy muzycznej wesela tj. jakie gatunki muzyczne gram, jak skonstruowane są bloku muzyczne i co zawierają jakie gatunki muzyczne. Jakie zabawy integracyjne i oczepinowe prowadzę, oraz, jak będzie wyglądał przebieg wesela. Na samym końcu rozmowy proponuję niezobowiązujące spotkanie.
W trzeciej kolejności, jeśli Para Młoda jest zdecydowana na spotkanie przedstawiam dokładny przebieg wesela. Pytam parę młodą o informację, które ja potrzebuje wiedzieć, a także odpowiadam na wszystkie pytania pary młodej. Finalnie podpisujemy umowę. Podczas podpisywania umowy zostaje pobrany zadatek w wysokości 500 zł. Tylko podpisana umowa oraz pobrany zadatek daje w 100% rezerwację terminu.
W czwartej kolejności przed weselem (na kilka dni lub tygodni) spotykamy się po raz drugi, aby ustalić dokładnie Harmonogram Weselny. Harmonogram Weselny ustalany wspólnie i zanotowane w nim są takie informacje jak:
– Godzina rozpoczęcia ceremonii ślubnej w USC/Kościele.
– Godzina przyjścia na salę weselną.
– Oficjalny Toast.
– Czy życzenia będą na sali, czy np. w USC/Kościele
– O której godzinie rozpocznie się pierwszy taniec wraz z podanym utworem wybranym przez Państwa Młodych.
– O której godzinie rozpocznie się oficjalnie tort oraz jaka piosenka ma być wybrana do torta w tle.
– Czy będzie zdjęcie grupowe wykonane przez fotografa ze wszystkimi gośćmi.
– O której godzinie rozpocznie się podziękowanie dla rodziców i świadków, jeśli tak to w jakiej formie. Ustalamy tutaj konkretny przebieg podziękowań.
– O której godzinie rozpoczną się oficjalne oczepiny, w jakiej formie oraz ile ma być zabaw.
– Ustalamy tutaj również godziny innych dodatkowych atrakcji, które Para Młoda sobie zażyczyła oraz godziny, w których obsługa będzie wydawać ciepłe posiłki.
Harmonogram Weselny ułatwia nam wspólnie pracę zachowując ład i porządek pozwoli to uniknąć chaosu i niepotrzebnych komplikacji, zwłaszcza że w tym dniu współpracuję nie tylko z parą młodą, ale i także z obsługą sali, kamerzystą, fotografem.
Kiedy i w jaki sposób następuje rozliczenie usługi?
Rozliczenie usługi za oprawę muzyczną wesela następuje po zakończonym weselu. Nie ma też problemu, aby to było np. w którejś przerwie miedzy blokami muzycznymi. Jako forma rozliczenia może być w gotówce lub przelewem np. blik na telefon.
Po zapłaceniu dostajecie na miejscu ode mnie paragon.
Czy możemy liczyć na pomoc Pana przy wyborze innych usługodawców?
Jak najbardziej świadczę pomocą przy wyborze np. kamerzysty, czy fotografa. Zdecydowanie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie posiadają lub nie wiedzą kogo wybrać.
Współpracuję wyłącznie z osobami, które są sprawdzone dla mnie, z którymi już miałem okazję współpracować na weselu i oczywiście sam bym zatrudnił na własne wesele. Osoby te prezentują wysoką jakość, rzetelność i terminowość. Jednym słowem profesjonaliści.
Czy jest coś czego nie robi Pan na weselu?
Tak i postaram się to wymienić w kilku punktach:
– Nie gram na żadnych instrumentach (np. akordeon, gitara itd…) i tym samym nie zagram toastu na instrumencie muzycznym. Jestem DJ, a nie muzykiem.
– Nie prowadzę żadnych animacji tanecznych.
– Unikam tandetnych przebrań (nie przebieram się za Clown’a lub inne postacie filmowe).
– Nie prowadzę starych i niemodnych dwuznacznych zabaw z motywem rozbierania gości, łapania za poszczególne części ciała. Nie mam w swojej ofercie również zabaw takich o zabarwieniu politycznym, erotycznym lub takich, które mogą wprowadzić parę młodą lub gości w zakłopotanie.
– Nie spożywam alkoholu będąc w pracy.
– Nie ubieram się w czarny garnitur (frak) z kapeluszem (cylindrem) na głowie z charakterystyczną laską. Kompletnie to nie jest mój styl i gust ubioru jako DJ na wesele.
– Nie ciągnę na siłę zabaw i nie zmuszam do nich jeśli widzę, że goście nie mają ochoty w nich uczestniczyć.
– Nie latam po stołach z mikrofonem i nie ciągnę na siłę do tańca babcie, dziadka czy ciocię. Goście sami doskonale będą wiedzieć kiedy będą chcieli tańczyć.
– Nie śpiewam staromodnych piosenek biesiadnych. Nie jestem zespołem weselnym.
– Nie gram Vixy oraz Pato Rapu jako dominujący lub główny repertuar muzyczny.
– Przez mikrofon nie śpiewam i nie mówię tekstów o zabarwieniu erotycznym, seksualnym, politycznym, ośmieszającym i obrażającym kogoś, oraz niesmacznych żartów. Mikrofonu używam tylko z głową i ze smakiem.