fbpx
Ile kosztuje dj na wesele oraz jaka jest dj na wesele cena za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ na wesele cena 2024. Ile kosztuje dj na wesele 2024 DJ Raf-Party

Długo się zbierałem do napisania tego artykułu, o tym ile kosztuje DJ na wesele 2024 jaka jest DJ na wesele cena 2024. Dlatego postaram się rozbić na czynniki pierwsze kształtowanie się ceny wynajęcia DJ na wesele.

Domyślam się, że pary młode lub osoby organizujące wesele nie bardzo wiedzą czym się mają kierować przy wyborze dobrego DJ. Zacznijmy od tego, że przyjęcie weselne ma się zazwyczaj raz w życiu, no może dwa. Doskonale wiem, że organizacja przyjęcia weselnego czy innej imprezy okolicznościowej wcale nie jest łatwa. W tym artykule postaram się Państwu wytłumaczyć, co wpływa na wysokość DJ na wesele cena 2024. Ile kosztuje DJ na wesele 2024 to zasadnicze pytanie przy organizacji wesela. Koszt całego przyjęcia weselnego to naprawdę spora inwestycja w dzisiejszych czasach. Wysoka inflacja panująca na rynku od kilku miesięcy niestety nie sprzyja nowożeńcom. Dlatego w procesie wyboru DJ na wesele cena 2024 będzie kluczowym czynnikiem decydującym. Niestety nie ma jednego spersonalizowanego cennika, choć tak by było najprościej.

BUDOWANIE KARIERY DJ

AMATORSKIE POCZĄTKI IMPREZ KAŻDEGO DJ

Każdy początkujący DJ potocznie nazywany amatorem na pewno zaczynał swoją karierę początkowo od zagrania imprez wśród swoich znajomych. Może jakaś większa domówka, potem jakieś dyskoteki szkolne i pierwsze imprezy okolicznościowe. Wiadomo, że początki bywają zawsze trudne. Ponieważ brak doświadczenia i obycia z mikrofonem w temacie imprez oraz ich prowadzenia daje się zauważyć niemal, że od razu. Dodatkowym problemem jest też brak funduszy na bardziej profesjonalny i zasobniejszy sprzęt. Stąd też często tani DJ’e posiłkują się amatorskim sprzętem ze względu na jego niską cenę. Mimo wszystko liczą się zawsze dobre chęci i nastawienie, a to jest bardzo ważne.
Sukcesy z pewnością przyjdą z czasem jako owoc ambitnej pracy DJ’a.

REZYDENCJA W KLUBIE TO WIELKI PLUS DO PORTFOLIO

Jeżeli początkujący lub w miarę doświadczony DJ trafi prędzej czy później do klubu gościnnie lub na stałe jako rezydent to mogę śmiało powiedzieć, że to jest bardzo wielki plus dla niego. Bo po pierwsze swoją markę zaczyna budować w coraz większym, ale za to nowym gronie zdobywając swoje zaufanie. Po drugie jako osoba publiczna staje się coraz bardziej rozpoznawalna w swoim mieście i nie tylko. Po trzecie ma kontakt z ludźmi przez mikrofon, a to pozwala wypracować sobie dobrą dykcję przez mikrofon, spokój, opanowanie oraz brak stresu. Praca z mikrofonem od początku daje dużo możliwości oraz pozytywnych aspektów w późniejszym etapie budowania swojej kariery, czy to w klubie, czy jako mobilny DJ na imprezy okolicznościowe.

Dodatkowym atutem są nagrywane sety z imprez, które trafiają do takich popularnych serwisów jak YouTube, Soundcloud, Mixcloud przyczyniają się rozpowszechniania swojego wizerunku pod kątem granej muzyki.
Podsumowując rezydencja w klubie DJ daje możliwości takie jak:

 • Lepsza promocja swojej marki
 • Większy rozgłos poprzez zdobycie zaufania wśród obecnych jak i nowych fanów
 • Nowe doświadczenie, które na stałe wpisuje się do portfolio
 • Stale podnoszenie jakości miksowania muzyki tzw. przejść
 • Kontakt z ludźmi
 • Praca z mikrofonem i wyćwiczenie dobrej dykcji
 • Nabycie umiejętności pracy pod presją czasu
 • Zdobycie większej pewności siebie

DJ Oleśnica, Nautilus Music Club, Klub Muzyczny Oleśnica, Rezydent Klubu Muzycznego Avangarda i Nautilus DJ Raf-Party

DOŚWIADCZENIE DJ JAKO JEDNA Z ISTOTNYCH CECH

BEZCENNA WIEDZA

Doświadczenie DJ to najistotniejsza cecha, której nie da się nigdzie w zasadzie kupić. Nie ma nawet matematycznego wzoru na wyliczenie, ile kosztuje doświadczenie. Prawda jest taka, że każdy DJ buduje swoją ścieżkę doświadczenia swoją ciężką pracą. Jedno jest pewne im większa wiedza i doświadczenie, tym mocniejszy argument dla DJ przy wycenie danego zlecenia. Im więcej zagranych imprez, tym człowiek dużo już widział i nie jest go w stanie nic zbytnio zaskoczyć na imprezie.

TEGO NIGDZIE NIE KUPISZ

Podobno można kupić maturę, prawo jazdy, wyższe wykształcenie. Doświadczenia w graniu imprez niestety się nie da kupić. Tak naprawdę to z własnego doświadczenia wiem, że każda impreza jest inna. Dzieje się tak, ponieważ na każdej imprezie każda Para Młoda oraz zaproszeni goście są inni. Mają różne upodobania i gusta muzyczne. Kolokwialnie mówiąc każde wesele jest po prostu inne. Dlatego właśnie budując swoje doświadczenie trzeba to wszystko przeżyć samemu, zobaczyć na własne oczy i wyciągnąć wnioski po każdym weselu.

PODSUMOWANIE

Podsumowując doświadczenie DJ w temacie grania imprez nie da się nigdzie kupić. Jest po prostu bezcenne. Powiem szczerze to naprawdę mnóstwo godzin, często wiele zarwanych nocy do białego rana spędzonych za konsolą. Doświadczony DJ posiadający w sobie takie cechy jak cenną charyzmę, dobry gust muzyczny, wiedzę, kreatywność i opanowanie. Doskonale będzie wiedział jak poprowadzić wasze wymarzone przyjęcie weselne. Zatem już wiemy, że w procesie kształtowania stawki DJ na wesele cena 2024 doświadczenie będzie odgrywało kluczową rolę. Logiczne jest, że im większe doświadczenie i obycie z tematami zagranych imprez, tym wyższa cena. Moją historię i doświadczenie jako profesjonalny DJ na wesele można przeczytać u mnie na oficjalnej stronie w zakładce o mnie.

Ile kosztuje DJ na wesele 2024 oraz jaka jest DJ na wesele cena 2024 za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ Raf-Party

JAKIE WARTOŚCI KSZTAŁTUJĄ DOBREGO DJ?

PRZYDATNE CECHY OSOBOWOŚCI

Wspomnieć też muszę, że wraz z nabyciem doświadczenia w parzę muszą iść też ważne cechy osobowości, które będą kształtowały całość Twojej osoby. Posiadanie w sobie takich cech jak komunikatywność, uprzejmość, wysoka kultura, spokój, opanowanie i cierpliwość bardzo się przyda. Nie ukrywam praca jako DJ na wesele daje dużo frajdy i pozytywnych endorfin. No bo przecież kocha się robić to, co sprawia wielką przyjemność. Niestety wymaga sporo poświęcenia czasu oraz wkładu. Dużo cierpliwości i opanowania, zwłaszcza, kiedy ludzie po alkoholu zaczynają delikatnie mówiąc męczyć ucho. Wcale nie mówię, że na każdej imprezie tak jest, ale często się zdarza narzucanie przez gości swoich stylów muzycznych i upodobań, które nie zawsze mogą akurat pasować podczas prowadzonego wesela. Dzieje się tak ponieważ zapominają będąc pod wpływem kilku głębszych, że jest jedna zasada. DJ to nie jest prywatna szafa grająca.

DOBRY GUST MUZYCZNY

Jedną z cech, która doskonale charakteryzuje DJ na wesele to dobry gust muzyczny. Podstawowym narzędziem jest tutaj zawsze dobrze dobrany repertuar muzyczny. Doświadczony dj na wesele lub imprezę doskonale będzie umiał odnaleźć się w każdej chwili i sytuacji. Ma swoje sposoby jak poderwać ludzi do tańca swoim bogatym repertuarem muzycznym. Bez problemu będzie umiał dopasować muzykę na wesele odpowiednio dla gości tzn. weselny repertuar muzyczny będzie dobrze dobrany dla starszych gości, jak i dla młodszych. Pracę każdego DJ weryfikuje prędzej czy później para młoda oraz goście w postaci opinii na stronie www, Google, Fan Page’u, czy  na portalach weselnych.

PREZENCJA – KULTURA OSOBISTA

Nie wyobrażam sobie, aby iść zagrać przyjęcie weselne w pstrokatej koszulce T-SHIRT z jakąś odblaskową kamizelką z napisem Kierownik Imprezy. Również nie wyobrażam sobie przebierania się za jakieś postacie z filmów i pajacowania przed ludźmi.
Po prostu to nie mój gust i styl i tego w ofercie drodzy Państwo nie znajdziecie. Polskie wesela są najpiękniejsze i najlepsze na świecie, ale tylko w tradycyjnym Polskim wydaniu. Fantastycznego weselnego klimatu nie wolno zabić kiczem i tandetą. Osobiście uważam, że wygląd DJ jest bardzo ważny. Ubiór musi być dopasowany do granej imprezy.
Teraz taka ważna uwaga do nowożeńców, jeżeli przyjeżdża do Was DJ z długiej trasy zadbajcie o to, aby miał pokój z dostępem do prysznica. Wiem, jak to jest, kiedy się w letnie gorące dni rozkłada sprzęt w pocie czoła. Żaden DJ na pewno nie chciałby iść spocony i śmierdzący wśród ludzi. Wspaniałym uczuciem przed weselem jest szybki prysznic i przebranie się w białą koszulę i eleganckie spodnie.

KULTURA PRACY Z MIKROFONEM

Wspomnieć też muszę o kulturze słowa przez mikrofon. Doświadczony DJ powinien się wypowiadać w nienagannym stylu. Uważam, że podteksty o zabarwieniu erotycznym, czy politycznym kierowane do gości są nie na miejscu. Ważne jest też, aby podczas mówienia przez mikrofon nie zanudzać jakimiś bezsensownymi pierdołami, długimi historiami, opowiadaniami na zasadzie wymuszonej autopromocji. Mikrofonu należy używać zawsze z głową. Zdarza się, że podczas mówienia przez mikrofon wkradnie się stres do DJ’a czasem coś przejęzyczy lub przekręci. To zdarza się nawet doświadczonym DJ, bo przecież nikt jest nieomylny.

Jaka jest DJ na wesele cena 2024. Ile kosztuje profesjonalny DJ na wesele 2024 DJ Raf-Party

PRACA Z MIKROFONEM NA WESELU

Słyszałem z opowiadań od różnych gości, że bywali na weselu, gdzie DJ nie przywitał pary młodej i gości. Nie zapowiedział ważnego momentu, przez co połowa gości nawet nie wiedziała o ważnym momencie, na którym warto było być. Taka uwaga ode mnie jako doświadczonego DJ’a. Bardzo ważne jest, aby praca z mikrofonem nie była karą dla DJ, a przyjemnością w pracy i korzystania z mikrofonu podczas ważnych momentach na weselu jak np.

 • Przywitanie pary młodej oraz gości
 • Oficjalny Toast Pary Młodej
 • Prowadzenie zabaw integracyjnych
 • Zapowiedź ważnych momentów takich jak tort, podziękowanie dla rodziców, oczepiny
 • Bez problemu poprowadzi niekrępujące zabawy i oczepiny

Ile kosztuje DJ na wesele 2024 oraz jaka jest DJ na wesele cena 2024 za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ Raf-Party

PROFESJONALNY DJ SPRZĘT  DLACZEGO TO JEST TAK WAŻNE?

KWESTIA TECHNICZNA

Profesjonalny DJ sprzęt to wątek bardzo ważny przynajmniej dla mnie. Wiem, że nie wszyscy zwracają uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje dany DJ. Wybierając DJ na wesele para młoda musi się zdać na jego doświadczenie, wiedzę i kreatywność oraz jakim zapleczem sprzętowym dysponuje. Wiem, że nie każda para młoda zdaje sobie sprawę z tego a tym bardziej nie każdy się zna. Myślę, że są takie pary młode, które głownie sugerują się dobrym zapleczem sprzętowym. Szczerze mówiąc nawet nieraz na grupach weselnych podają czasem konkretne żądania, co do samego setupu. DJ’a.

NIE WSZYSCY DJ MAJĄ DOBRY SPRZĘT

Muszę też przyznać, że niektórzy DJ’e często nadużywają słowa mając w swojej ofercie profesjonalny sprzęt. Tyczy się to głównie oświetlenia, czy nagłośnienia. Ponieważ uważam, że nie wszyscy mieli ze sprzętem do czynienia poza domowym pokojem lub garażem. Dzieje się tak, w zasadzie DJ’e amatorzy lub jak to się mówi w naszym branżowym żargonie typowi puszczacze muzyki z laptopa, mają naprawdę ubogą wiedzę na temat doboru profesjonalnego sprzętu na imprezy okolicznościowe. Zazwyczaj mają go albo za mało albo kompletują setup chaotycznie nawalone w jakieś tanie laserowe kropki.  Wcale nie chodzi o to, by tutaj im ubliżyć czy wyśmiać, aczkolwiek pisanie w ofercie, że ma się profesjonalny sprzęt zakupiony z aliexpress, gdy tak naprawdę nie jest, a daleko jest do profesjonalnego sprzętu jest to zwyczajny przerost formy nad treścią.

CZY WARTO ZWRACAĆ UWAGĘ NA SPRZĘT?

Osobiście uważam, że warto zwracać uwagę na to, czym dany DJ dysponuje. Z drugiej strony wiem, że są pary młode, którym jest im to obojętne, jaki ma sprzęt do grania. Tak naprawdę liczy się niska cena za wykonaną usługę. Niestety czasem sugerowanie się niższą ceną, bo zaoszczędzi się parę stówek nie jest dobrym pomysłem. Ubogi sprzęt i słabe oświetlenie, które widać później szczególnie na zdjęciach jest po prostu słabe. Zatem więc wybierając DJ na wesele sprawdzajmy zdjęcia z przyjęć weselnych lub materiały video. Czytajmy opinię od gości lub par młodych. Domyślam się, że i tak pary młode wybierają wg. swojego gustu oraz to co oferują zapominając o ważnej kwestii jaką jest sprzęt. Więcej informacji odnośnie mojego sprzętu możecie znaleźć stronie w zakładce sprzęt.

BIEDNE OŚWIETLENIE TO SŁABY MATERIAŁ Z WESELA

Wiem doskonale z rozmów, że przyszłe pary młode nie zdają sobie sprawy z faktu, że słabe oświetlenie może bardzo dużo się przyczynić do słabego materiału dla fotografa czy kamerzysty. Wcale nie jest tutaj wina fotografa, który wykonał dobrze swoją pracę. Przecież tak naprawdę fotograf weselny, czy kamerzysta weselny rejestruje aparatem to co widzi na sali. Wygląd sali weselnej oraz oświetlenie DJ’a to są te ważne detale, które potem mają wpływ na jakość oddanego materiału. Widziałem już takie zdjęcia z wesel jak np. tanie laserowe kropki odbite są na twarzach lub czole gości. Niestety żaden fotograf tego nie będzie w stanie usunąć w programie do obróbki zdjęć np. Adobe Lightroom czy Adobe Photoshop. Mało tego oświetlenie laserowe może doprowadzić do uszkodzenia matrycy w aparacie waszego fotografa ślubnego. Film z takim przypadkiem można zobaczyć klikając tutaj.

NIEPROFESJONALNY AMATORSKI SPRZĘT

Uczulam Państwa, że profesjonalny sprzęt w praktyce to nie jest taki, że z głośników trzeszczy, buczy i słychać jeden wielki bełkot, a nie muzykę. Można spotkać czasem u niektórych DJ, kolumny głośnikowe, które nadają się bardziej do salonu w domu niż na imprezę okolicznościową. Prawdą jest to, że złe jakościowo nagłośnienie będzie tylko męczyć ucho, a muzyka nie będzie dawać przyjemności. Dodatkowo szpecącym elementem są okryte białym materiałem statywy od głośnika, wyglądają jak mini szałasy. Tanie mikrofony bezprzewodowe będą szybko gubić zasięg na sali, są mało dynamiczne i słabo brzmią jakościowo podobnie jak przewodowe. Oświetlenie z odpustowymi laserami niczym kolorowe jarmarki, jakie używają nieraz DJ’e też niezbyt ładnie to wygląda, a na pewno nie pasuje na przyjęcie weselne tylko na dawną wiejską dyskotekę. W dzisiejszych czasach stanowiska oklejone banerami odeszły już dawno do lamusa.

LAMPY RETRO JAKO NOWY TREND U DJ

Zauważyłem, że od jakiegoś czasu pojawił się u DJ nowy trend, który systematycznie jest kopiowany przez innych DJ. Mianowicie stanowisko DJ okraszone dookoła w statyczne żółte lampy retro. Osobiście mnie się to nie podoba i nie jest w moim guście. Ogólnie rzec biorąc, jeżeli się komuś podoba takie żółte statyczne światło w całości na parkiecie, to ja oczywiście nie mam nic przeciwko temu. Moim zdaniem zdjęcia z takiego wesela są mocno przyżółcone nie wygląda to fajnie, lecz to zawsze kwestia jest gustu. Na etapie poszukiwania DJ warto sprawdzać galerie zdjęć lub video. Wtedy możemy sami ocenić czy podoba się nam taki styl. Każda Para Młoda sama wybierze DJ wg swojego gustu i upodobania wspomagając się opiniami.

NOWOCZESNE STANOWISKO DLA DJ

Bardzo ładnie się prezentują nowoczesne stanowiska podświetlane LED. Choć szczerze powiem, że nie wszyscy poszli z duchem czasu oraz panującym nowym trendem. W zasadzie u mnie było to sprawą priorytetową, aby mieć piękny elegancki stół z podświetleniem LED. Z racji tego, że sam nie lubię plątaniny kabli, staram się zawsze je ładnie ułożyć. Schodzi to więcej czasu podczas rozkładania, ale wiem, że później to ładnie wygląda na żywo jak i na zdjęciach, a więc cieszy oko.

AMORTYZACJA SPRZĘTU

Oczywistą sprawą jest, że sprzęt im więcej pracuje, tym szybciej się zużywa. W przypadku niespodziewanej awarii konieczny będzie serwis i próba naprawy. W przypadku nieopłacalnej naprawy lub braku części zamiennych trzeba będzie zakupić nowy sprzęt. Dlatego uwzględniając stawkę za wesele, czy imprezę trzeba zawsze uwzględnić zapas na naprawę sprzętu lub kupno nowego.

PROFESJONALNY DJ SPRZĘT – PODSUMOWANIE

Znamy za ten kolejny parametr, który odpowiada za proces w kształtowaniu stawki, gdzie DJ na wesele cena będzie uwzględniała profesjonalny sprzęt. Wcale nie chodzi tutaj, aby tego sprzętu było nawalone nie wiadomo, jak dużo. Ważne, aby ten sprzęt był dobrany ze smakiem idealnie do prowadzonej działalności swojej. Efektowne oświetlenie z ładnym show przełoży się na perfekcyjne oddanie klimatu imprezy. Dostrzegą to również obecni na weselu fotografowie, czy kamerzyści. Krótko mówiąc im lepsze światło, tym piękniejszy materiał utrwalony z imprezy w postaci zdjęć czy materiału video. Wspomnieć, też muszę, że niestety skompletowanie w całości dobrego sprzętu na imprezę też nie jest tanie w dzisiejszych trudnych czasach, jakim jest wysoka inflacja oraz problem z dostępnością sprzętu dla DJ.

Ile kosztuje DJ na wesele 2024 oraz jaka jest DJ na wesele cena 2024 za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ Raf-Party

CZY DJ MUSI MIEĆ LEGALNĄ DZIAŁAŁNOŚĆ?

DJ NA WESELE TO LEGALNA FIRMA

W dzisiejszych czasach robienie coś na czarno wymagałoby niesamowitej odwagi. W branży muzyczno-eventowej jako DJ na wesele utajnienie tego faktu wykonywanej usługi jest po prostu niemożliwe. Wiem, że są DJ weselni, którzy oferują obsługę muzyczną imprez nie mając własnej działalności. Nawet nie chce myśleć jakie konsekwencje ciągnie ze sobą brak działalności.
O tym, że takie kontrole z Urzędu Skarbowego istnieją możecie przeczytać klikając w ten artykuł.
Na szczęście w dobie rozwoju technologii możemy łatwo sprawdzić w CEIDG czy dany usługodawca (DJ) figuruje w bazie przedsiębiorców. Wystarczy w wyszukiwarce wyszukać po nr. NIP, REGON lub po samej nazwie.

Formularz CEIDG. Ile kosztuje DJ na wesele oraz jaka jest DJ na wesele cena za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ Raf-Party

DLACZEGO LEGALNY DJ JEST DROŻSZY?

Pamiętajcie, że jeśli DJ prowadzi własną działalność gospodarczą weźmie zawsze więcej za wykonaną usługę ze swojej oferty muzycznej.
Nieważne, czy to wesele, czy urodziny. Niestety koszty utrzymania działalności w dzisiejszych czasach są bardzo duże, bo trzeba odprowadzać co miesiąc składki do ZUS, zapłacić podatek dochodowy od wystawionego paragonu/faktury, czy opłacić samą księgową.
Do kosztów należy także doliczyć przegląd auta, zakup OC oraz naprawa Busa, wynajem garażu. Nie ukrywam, że koszty marketingu też zawsze tutaj się pojawiają wizytówki, ulotki, posty sponsorowane na Facebooku. Opłata za hosting i domenę. Przyszłe pary młode musicie wiedzieć, że DJ, który prowadzi własną działalność gospodarczą wówczas DJ na wesele cena zawsze będzie nieco wyższa od takiego, który gra na czarno. Amator bez działalności będzie zawsze miał kusząco niższe stawki, ale niestety nie wystawi Wam paragonu i co najważniejsze jest w dodatku mało wiarygodny.

LEGALNE ŹRÓDŁO MUZYKI DLA DJ – CZY TA WIEDZA JEST MI POTRZEBNA?

LEGALNA MUZYKA NA WESELE

Muzyka na weselu to tak naprawdę główny filar całego przyjęcia weselnego, bez niej goście by się zanudzili. Dobra muzyka na wesele sprawia, że goście się wyśmienicie bawią w weselnym klimacie. Profesjonalny DJ na wesele zawsze będzie grał utwory muzyczne z prawem do publicznego odtwarzania. Gorzej, kiedy w trakcie kontroli zostanie poddany kontroli, z której wyniknie, iż DJ nie posiada licencji na publiczne odtwarzanie muzyki. Wtedy Wasze wesele może się zakończyć niezbyt przyjemnymi konsekwencjami. Można się ustrzec, aby taka sytuacja nie spotkała się na Waszym weselu. Wystarczy zapytać, czy dany DJ należy do jednej z najbardziej znanych organizacji dla DJ’ów na Polskim rynku, jakim jest DJ Promotion lub DEE JAY Mix Club.

Logo DEE JAY MIX CLUB. Ile kosztuje DJ na wesele oraz jaka jest DJ na wesele cena za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ Raf-Party

DOSTĘP DO LEGALNEJ MUZYKI DLA DJ

Niezależnie, czy się jest członkiem DJ Promotion, czy DEE JAY MIX CLUB trzeba opłacać miesięczny abonament w ramach dostępu do serwisu z legalną muzyką. Do wyboru dla DJ jest dostęp do cyfrowej wersji bazy utworów w postaci plików MP3 lub dodatkowo z opcją płyt CD. Oczywiście na dowód bycia członkiem dostaje się kartę członkowską/legitymację, która jest niezbędna w razie kontroli.

Legitymacja DEE JAY MIX CLUB. Ile kosztuje DJ na wesele oraz jaka jest DJ na wesele cena za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ Raf-Party

Jako dodatkowym wsparciem w procesie powiększenia bazy utworów można kupować utwory w sklepach internetowych z muzyką np. Beatport lub Empik, ale trzeba sprawdzać wówczas, czy zakupiona mp3 na portalu zezwala w regulaminie na publiczne odtwarzanie.

DLACZEGO TAK WAŻNE JEST PODPISANIE UMOWY PRZED WESELEM LUB IMPREZĄ?

PODPISANIE UMOWY PRZED WESELEM LUB IMPREZĄ

Szanowni Państwo obowiązkowo podpisujcie zawsze umowę z DJ. Nigdy nie róbcie w ten sposób, że bez umowy wpłacacie zadatek/zaliczkę. Pozwoli Wam to się w miarę zabezpieczyć na wypadek problemów, a takie czasem nieraz się zdarzają wśród klientów.

Mam nieraz często telefony od załamanych klientów z prośbą, czy mam wolny termin na parę dni, a nawet parę godzin przed imprezą.  Powiem szczerze, że są to osoby poniekąd oszukane przez DJ. Gdy się pytałem, czy była podpisana umowa zawsze była odpowiedź, że nie po co mi to on tak pięknie mówił i mnie zapewniał, że będzie na 100%. Parę dni lub parę godzin przed imprezą niestety zadzwonił DJ i oznajmił, że nie może zagrać. Powody były zawsze różne, że pogrzeb w rodzinie, a to babcia chora itp. Z tego, co wiem to  osoby, które zostały w ten sposób oszukane niestety zazwyczaj nie odzyskały zapłaconych zaliczek.

 

Mógłbym tak jeszcze mnożyć przykłady, jakie słyszałem z opowiadań rozczarowanych klientów. Dlatego przy wyborze DJ na wesele zachęcam Was do sprawdzenia, czy dana osoba prowadzi działalność gospodarczą, gdyż wg. mnie taka osoba jest z pewnością pewniejsza niż amator grający na czarno. Wiarygodny DJ prowadzący własną działalność pozwoli Wam uniknąć niepotrzebnych problemów. Nie sugerujmy się niższą ceną, bo czasami nam to nie wyjdzie na dobre, a tylko sobie narobimy dodatkowego kłopotu i niepotrzebnego stresu przed ważnym wydarzeniem.
Niestety takich postów jak ten poniżej, który się ukazał na jednej  grupie weselnej na Facebooku jest coraz więcej. Oczywiście wstawiam to jako przestrogę dla Was. Komentarz zostawiam już Państwu.

Oszustwo. Ile kosztuje DJ na wesele oraz jaka jest DJ na wesele cena za oprawę muzyczną przyjęcia weselnego DJ Raf-Party

CO TO JEST ZAIKS I KTO GO OPŁACA?

KTO OPŁACA ZAIKS PARA MŁODA CZY DJ?

Drogie Pary Młode pamiętajcie, że organizując przyjęcie weselne w świetle prawa, to Wy jako organizatorzy odpowiadacie za opłacenie składki do ZAIKS w żadnym wypadku nie DJ. Wystarczy, że przed weselem wejdziecie na kalkulator ZAIKS wypełnicie formularz i opłacicie składkę wyliczoną przez system. Link do prostego kalkulatora wyliczającego opłatę za muzykę znajdziecie tutaj. Więcej informacji odnośnie opłata ZAIKS za wesele znajdziecie w osobnym artykule na moim blogu.

Obliczenie składki ZAIKS za wesele. DJ na wesele cena 2024. Ile kosztuje dj na wesele 2024 DJ Raf-Party

ILE KOSZTUJE DJ NA WESELE 2024 ORAZ CO DECYDUJE O WYSOKOŚCI STAWKI DJ NA WESELE CENA 2024?

JAKA JEST DJ NA WESELE CENA 2024

Jeśli chodzi o samą cenę oprawy muzycznej za wesele, to też nie ma tak naprawdę stałego cennika. Każdy DJ z pewnością robi to indywidualnie ze względu na preferencje Pary Młodej. Stawka za wesele inaczej się będzie miała, kiedy DJ będzie miał wesele na miejscu w swoim mieście, a inaczej kiedy będzie miał trasę (np. 500 km) do pokonania. Wówczas wtedy do stawki doliczy sobie dojazd. Ceny są też uzależnione od poszczególnych województw. DJ na wesele cena 2024 będzie z pewnością inna w poszczególnych miastach np. Warszawie, czy we Wrocławiu. Nie będę tutaj pisał konkretnie po ile co chodzi…

OD CZEGO ZALEZY DJ NA WESELE CENA 2024

Zasadniczo stawki za samo przyjęcie weselne zaczynają się od 2500 zł nawet do 6000 zł, czy 10 tys. zł lub więcej. Wszystko zależy tak naprawdę od samego DJ w jak dużym stopniu posiada doświadczenie, jakim zapleczem sprzętowym dysponuje, jak długo ma prowadzić wesele z oczepinami lub bez oraz jaki oferowany pakiet wybierzecie. Każdy DJ z pewnością ma coś dodatkowo w pakiecie np. ciężki dym, fontanny iskrowe, napis Love itd…
Warto zapamiętać, że im więcej się ceni dany DJ tym oprawa muzyczna na wesele będzie wykonana na profesjonalnym sprzęcie i na odpowiednio wysokim poziomie jakości usług.
Ostateczny wybór zatem należeć będzie do Ciebie.

SZUKAM DJ NA WESELE 2024 NIE ZA MILIONY MONET

Często na różnych grupach spotykam takie zapytania szukam dobrego dj na wesele nie za miliony monet. Pierwsze co daje mi do myślenia, że ktoś szuka dobrego, a najlepiej profesjonalnego DJ na wesele 2024, krótko mówiąc po kosztach. Osobiście przyznam, że nierealne jest, aby doświadczony DJ w dodatku legalny zagrał wesele w tej samej cenie, co początkujący amator. Zarówno ja, jak i z pewnością inni DJ’e do każdej Pary Młodej podchodzą indywidualnie. Każde wesele jest wyceniane indywidualnie dlatego, że każde zlecenie oprawy muzycznej jest inne i wymaga indywidualnego podejścia.

DJ NA WESELE CENA 2024 PODSUMOWANIE

Jak już Państwo wiecie DJ na wesele cena 2024 to złożony proces kształtowania się stawki za wykonaną usługę oprawy muzycznej wesela przez DJ.
Czynniki które są uwzględnione i wypływają na wysokość stawki za wesele lub imprezę:

 • Doświadczenie (tego się nie da kupić)
 • Profesjonalny sprzęt nagłośnieniowo-oświetleniowy (w razie awarii zakup sprzętu lub serwis oraz naprawa)
 • Własna działalność gospodarcza (opłaty związane z prowadzeniem działalności, podatek dochodowy, składki do ZUS, opłata za księgową)
 • Dostęp do serwisu z legalną muzyką (opłata w ramach miesięcznego abonamentu)
 • Koszty z utrzymaniem i serwisowaniem samochodu do wożenia sprzętu (opłata OC, przegląd, serwis naprawa samochodu)
 • Dodatkowe opłaty z tytułu prowadzenia działalności (opłata za hosting, domenę, reklama, marketing, pozycjonowanie strony, obsługa strony www)
 • Opinie klientów wystawione na Facebook oraz Google

Do indywidualnej ceny za wesele przede wszystkim wlicza się:

 • Ilość godzin wykonanej bezpośredniej usługi oprawy muzycznej wesela
 • Dodatkowe atrakcje na weselu (dodatkowo płatne lub w pakiecie ciężki dym, napis Love)
 • Wliczony dojazd do klienta np. powyżej 50 km lub 100 km

WYBÓR OPRAWY MUZYCZNEJ NA WESELE

DJ NA WESELE CZY ORKIESTRA?

Jako pierwszy, ale najważniejszy temat, z którym zawsze się borykamy to muzyka na wesele. Przyszłe pary młode, które są w trakcie organizacji lub planowania wesela zastanawiają się nad wyborem usługodawcy, który zapewni profesjonalną oprawę muzyczną na wesele. Niestety nie jest to też łatwy wybór, ale w zasadzie do wyboru mamy profesjonalnego DJ na wesele lub orkiestrę. Moim zdaniem argumentem przemawiającym „ZA” jako wybór profesjonalnego DJ na wesele do oprawy muzycznej na wesele będzie:

 • Mniejsza stawka za wesele nawet o połowę niż za wynajęcie zespołu muzycznego typu band
 • Zdecydowanie lepszy sprzęt (oświetlenie i nagłośnienie)
 • Bogata kolekcja muzyczna
 • Elastyczny repertuar muzyczny
 • Utwory muzyczne w oryginalnych wersjach, a nie fałszowane
 • Dłuższe bloki muzyczne oraz krótsze przerwy

Podsumowując, jak widać zatem wybór profesjonalnego DJ na wesele będzie zdecydowanie zawsze trochę tańszą opcją.
Osoby organizujące przyjęcie weselne, które lubią elastyczny repertuar muzyczny w oryginalnych wersjach w dodatku z lepszym i efektownym oświetleniem, więc dj na wesele cena będzie przemawiać jako konkretny argument.
DJ na wesele czy zespół to poważny dylemat dla pary młodej, którego można przeczytać w osobnym artykule na moim blogu.

Autor

DJ Raf-Party

Cześć nazywam się Rafał i reprezentuję Raf-Party. Jestem doświadczonym DJ z ponad 15 letnim stażem za konsolą. Zajmuję się profesjonalną oprawą muzyczną wesel oraz imprez okolicznościowych. Moją pasją jest muzyka, stąd też uwielbiam prowadzenie wszelkich imprez w różnych wydaniach.

Góra