fbpx
Licytacja Vouchera Dla Tosi Wiśniewskiej Z Oleśnicy Chorej Na Rdzeniowy Zanik Mięśni SMA

8 Stycznia dumnie włączyliśmy się w pomoc dla naszej małej oleśniczanki, która się zwie Tosia Wiśniewska. Gdy Tosia miała trzy miesiące, jak zdiagnozowano u niej rdzeniowy zanik mięśni SMA. Dla rodziców Tosi była to mocno szokująca wiadomość, a zarazem przeżycie.

Ta okrutna choroba, nigdy nie powinna spotkać to maleństwo. Niestety rzeczywistość okazała się inna, a raczej bardziej okrutna. Gdy rodzice Tosi dowiedzieli się o chorobie, ich świat się załamał. Albowiem wiedzieli, co oznacza skrót SMA, lecz choroba ma kilka odmian. U Tosi wyszło, że ma typ1, czyli najgorszą postać niemowlęcą. Brak białka w organizmie powoduje śmierć neuronów, odpowiedzialnych za pracę mięśni. A te są wszędzie – od nich zależy chodzenie, jedzenie, mówienie, oddychanie. Chory najpierw przestaje się ruszać, mówić, połykać… Potem zanika oddech piszą rodzice na stronie fundacji siepomaga.pl/tosia 

Wyjazd do USA i kuracja najdroższym lekiem na świecie metodą Zolgensma

Jedyną możliwością jest specjalistyczna kuracja w USA bardzo drogim lekiem na kwotę opiewającą 9 milionów złotych. Domyślamy się co Państwo Karolina i Mateusz Fijałkowscy musieli pomyśleć sobie, jak się dowiedzieli o tak horrendalnej kwocie, która nie śniła się nikomu z nas. W samej Polsce jest ośmioro dzieci, które cierpi na ten sam rodzaj choroby. Zycie małej Tosi było mocno zagrożone, ponieważ niepodanie jak najszybciej leku nie rokowało szans na przeżycie dziecka do 2 roku życia. Rodzice nawiązali współpracę od 30 grudnia z fundacją siepomaga.pl. Rozpoczął się morderczy wyścig z czasem…

Z pomocą dla Tosi przyszła armia całego internetu pod nazwą #ArmiaTosi

Kiedy rodzice Tosi zaczęli publikować filmy na ich profilach społecznościowych z prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy, ludzka pomoc zaczęła się odzywać w każdym z nas. Zaczęło się od udostępnień postów potem apele i prośby artystów, piosenkarzy, muzyków, aktorów, polityków. Po kilkunastu dniach o akcji dla Tosi zaczęła już mówić cała Polska. Została w międzyczasie założona specjalna grupa licytacyjna na facebooku, w której każdy mógł dołączyć się i wesprzeć rodziców Tosi. https://www.facebook.com/groups/632895144184336/ 
Wszyscy ludzie z całej Polski zaczęli angażować się w pomoc.
Z każdym dniem zwiększały się jeszcze bardziej głośne apele na portalach informacyjnych, radiu, telewizji i internecie, które leciały niemal każdego dnia. Angażując się w pomoc, ludzie codziennie wystawiali przeróżne rzeczy na licytacje od samochodów, po komputery, sprzęt AGD, biżuterie, lokalne wyroby, książki, płyty, ubrania, usługi oraz wszystko, co ludzka fantazja mogła wymyślić. Nie sposób wymienić wszystkich możliwych fantów do wystawienia na licytacje, bo było ich naprawdę wiele!

Voucher licytacyjny DJ Raf&Mike

Z wielką chęcią ruszyliśmy na pomoc i przyłączyliśmy się do Armii Tosi. Nasza pomoc polegała na przygotowaniu graficznego Vouchera do licytacji. 8 Stycznia wrzuciliśmy na licytację voucher, a jego licytacja trwała trzy dni od momentu go wystawienia. Wygrana osoba, która wylicytowała Voucher, miała zapewnioną z naszej strony jedną z naszych usług obsługi imprez okolicznościowych profesjonalnego Duetu DJ Raf&Mike.

W skład naszej oprawy muzycznej podczas imprezy okolicznościowej zawiera:

  • Występ doświadczonego duetu Raf&Mike
  • Profesjonalne nagłośnienie
  • Profesjonalne oświetlenie
  • Bogata kolekcja muzyczna
  • Dobrze wyselekcjonowany repertuar muzyczny

Koniec licytacji naszego Vouchera i wygrana Pana Grzegorza.M

Kiedy wrzuciliśmy nasz Voucher na grupę licytacyjną, mieliśmy spore zainteresowanie ze strony osób licytujących Voucher, jak i osób przyglądających się licytacji. Zazwyczaj były to przeróżne pytania odnośnie do imprez np. wolnych terminów w poszczególnych miesiącach. Po trzech dniach licytacji definitywnie wygrał Pan Grzegorz.M., gdzie bez wątpienia opłacił kwotę na konto fundacji siepomaga.pl/tosia, a jako dowód wpłaty wysłał nam screen zrzut z jego telefonu. Po kilku dniach od wygranej licytacji spotkaliśmy się z Panem Grzegorzem na podpisanie umowy, jak się okazało będzie organizował swojemu synowi osiemnastkę. W ten sposób Pan Grzegorz pomógł Tosi Wiśniewskiej, a my z wielką chęcią zapewnimy oprawę muzyczną na osiemnastce 9 stycznia 2021 r.

Koniec zbiórki pieniędzy Tosia leci do USA na leczenie

Moc internetu zapisała swoją piękną historię na świecie. W niecałe trzy miesiące zebrano całą kwotę jaka była potrzebna, aby mała wojowniczka mogła polecieć na najdroższą terapię na świecie. Widzieliśmy wiele na świecie, ale czegoś takiego jeszcze naprawdę nie widzieliśmy. 150 tyś ludzi w całej Polsce zaangażowało się w pomoc finansową. Po udanej walce w zbieraniu funduszy Tosia Wiśniewska wraz z rodzicami, 23 marca polecieli do USA i następnego dnia czyli 24 marca zameldowała się w Houston, gdzie po paru dniach przeszła konsultacje z lekarzami oraz w ciągu kilku dniach otrzymała najdroższy lek świata.

Autor

DJ Raf-Party

Cześć nazywam się Rafał i reprezentuję Raf-Party. Jestem doświadczonym DJ z ponad 15 letnim stażem za konsolą. Zajmuję się profesjonalną oprawą muzyczną wesel oraz imprez okolicznościowych. Moją pasją jest muzyka, stąd też uwielbiam prowadzenie wszelkich imprez w różnych wydaniach.

Góra