fbpx
Wiosenny paraliż imprez okolicznościowych spowodowany Lockdownem przez pandemię koronawirusa Covid-19

Kiedy na początku marca koronawirus stał się medialnym zainteresowaniem przez nasze władze, mało kto wierzył z początku w jego pandemiczną moc. Całe szczęście pod koniec lutego udało mi się zagrać ostatkową imprezę charytatywną dla Tosi i Frania. Z dnia na dzień nasze władze z niepokojem patrzyły

na rozwój sytuacji spowodowanej pandemią Covid-19.Cała Europa zaczęła zastanawiać, co to będzie dalej?. Jak się przygotować i walczyć z tym? Wirus nie ustępował, więc nasz rząd zdecydował się na pierwszy Lockdown w całej Polsce. Decyzja Premiera Mateusza Morawieckiego w ten sposób sparaliżowała pod koniec marca imprezy okolicznościowe.

Koronawirus wymusza obostrzenia wprowadzone przez nasz rząd

Ogólnie rzecz biorąc był to głęboki Lockdown dla naszego kraju. Polegał on na zakazie przemieszczania się z wyjątkiem do pracy i do sklepu. Nasza gospodarka również się zatrzymała. Praktycznie cały kwiecień był nałożony obostrzeniami wydanymi przez nasz rząd. Dopiero od 20 kwietnia nastąpiło stopniowe łagodzenie obostrzeń. Łagodzenie obostrzeń wówczas zostało podzielone na cztery etapy. Niestety ani w pierwszym, drugim, trzecim nie było mowy o wznowieniu imprez okolicznościowych takich jak wesela, osiemnastki, urodziny itd…

A co z weselami i imprezami okolicznościowymi?

W zasadzie każdy się zastanawiał, jak to będzie z weselami, kiedy wiosną zaczyna się tak naprawdę sezon weselny, a kończy przecież jesienią. Ludzie dopytywali cały czas, kiedy będzie można zorganizować wesela, co z zaplanowanymi terminami czy przekładać, czy czekać? Pytań było mnóstwo ze strony par młodych, a odpowiedzi wciąż mało. Kiedy oglądałem z zaciekawieniem każdą konferencję prasową Ministra Zdrowia i Premiera pojawiało się zawsze jedno pytanie od dziennikarza co z weselami… Od kiedy można będzie robić wesela. Odpowiedź była zawsze mało szczegółowa i konkretna dla nowożeńców. Kiedy czwarty etap został odblokowany, nie było jeszcze jasne, co z imprezami okolicznościowymi.

Czy w czwartym etapie odmrażania gospodarki rząd pozwoli na imprezy?

Był już maj sezon weselny w pełni, a tutaj niestety wszystko stało pod względem możliwości organizacji imprez okolicznościowych. Mimo że sklepy, galerie już były otwarte, a gospodarka powoli się budziła z Lockdownu, imprezy okolicznościowe jeszcze niestety były zamrożone. Kolejna konferencja była oczekiwana przez wszystkich, albowiem w mediach był już przeciek o odmrożeniu imprez okolicznościowych jako by w czwartym etapie. Cały czas miałem nadzieje, że czerwiec będzie miesiącem kiedy ruszą imprezy okolicznościowe.

Czwarty etap oficjalne pozwolenie na organizacje imprez okolicznościowych do 150 osób!

Pamiętam ten dzień, to był 27 Maja 2020, kiedy oglądałem kolejną konferencję prasową z udziałem Ministra Zdrowia i Premiera. To było dla mnie w zasadzie czekanie jak na najważniejszą wiadomość lub telefon. Stało się! Moje przeczucie się sprawdziło! Oficjalnie od 6 czerwca rząd zezwolili na organizacje imprez okolicznościowych. Wydane pozwolenie było w zasadzie na czas nieokreślony. Wobec tego pozwalało zorganizować już oficjalnie taką imprezę okolicznościową jak wesele, poprawiny, osiemnastka, urodziny. Muszę przyznać, że po tej wygłoszonej konferencji prasowej temat z imprezami okolicznościowymi ruszył.

Autor

DJ Raf-Party

Cześć nazywam się Rafał i reprezentuję Raf-Party. Jestem doświadczonym DJ z ponad 15 letnim stażem za konsolą. Zajmuję się profesjonalną oprawą muzyczną wesel oraz imprez okolicznościowych. Moją pasją jest muzyka, stąd też uwielbiam prowadzenie wszelkich imprez w różnych wydaniach.

Góra