fbpx
Top 5 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec weselny w sezonie weselnym 2021 roku DJ Raf-Party

Obecny Sezon weselny 2021 powoli zbliża się do końca. Przede mną przed ostatnie wesele w tym, które odbędzie się w piątek w Restauracji Magnolia w Hotelu Garden w Oleśnicy. Postanowiłem więc zrobić takie szybkie podsumowanie tego sezonu weselnego.

Moje zestawienie piosenek to najczęściej wybierane piosenki na pierwszy taniec. Przygotowując dla Was ten wpis, jako dj na wesele zebrałem popularne utwory zagrane na pierwszy taniec w sezonie 2021. Zestawienie, które przygotowałem, czyli Top 5 najpopularniejszych piosenek na pierwszy taniec weselny obejmuje obecny sezon weselny 2021.

Dlaczego pierwszy taniec jest tak ważnym elementem na weselu?

No właśnie dlaczego?. Pozwól, że to Ci wyjaśnię. Z perspektywy dj na wesele oraz obecnych gości pierwszy taniec weselny jest integralną częścią wesela. Dla pary młodej pierwszy taniec weselny ma znaczenie symboliczne. Ten tradycyjny taniec weselny wykonany przez parę młodą element oznajmia wszystkim gościom rozpoczęcie zabawy weselnej. Pierwszy taniec wykonany przez parę młodą to jedyny taniec, w którym para młoda jest obserwowana od samego początku do ostatniej sekundy piosenki. Nie ukrywam, że pierwszy taniec jest bardzo ważny, dlatego należy się do niego bardzo dobrze przygotować. Widziałem na twarzy u nie jednej pary młodej, jak stres się wkradał z każdą sekundą trwania piosenki. Jednak dobrze poćwiczony pierwszy taniec powoduje, że para młoda w pełni będzie go kontrolować, nawet gdy się wkradnie mała pomyłka partnera/ki.

Sezon weselny 2021 jednak trochę był problemowy…

Niestety sezon weselny 2021, jak i poprzedni również był dla par młodych bardzo stresujący. Podkreślić też muszę, że obecny sezon był co prawda krótki, ale za to intensywny. Wystartował w zasadzie w połowie maja jako małe przyjęcia plenerowe. Pod koniec maja dopiero można było organizować imprezy okolicznościowe do 150 osób. Muszę przyznać, że na spotkaniach z parami młodymi lub organizatorami imprez zawsze padał temat, czy uda się zagrać planowaną imprezę lub wesele, czy nie wprowadzą obostrzeń?.
W poprzednim roku mieliśmy już jesienny lockdown na imprezy okolicznościowe. Na szczęście na razie Ministerstwo Zdrowia nie mówi o nadchodzącym lockdownie w naszym kraju. Dodam, że trwają zapisy już na Andrzejki i Sylwestra w Restauracjach.

Jakie piosenki wybierały pary młode na pierwszy taniec weselny w 2021 roku?

W obecnym sezonie weselnym 2021 królowały piosenki na pierwszy taniec weselny nie tylko klasyki, ale też takie, które pojawiały się z poprzedniego sezonu. W moim zestawieniu jakie przygotowałem znalazły się piosenki zagraniczne, jak i prawdziwe perełki z polskich list radiowych. Z pewnością przyszłe pary młode wybierze część z nich organizując wesele w sezonie weselnym 2022. Miałem też jedno zlecenie na przygotowanie śmiesznego weselnego mixa muzycznego na pierwszy taniec, czyli zestawienie kilku piosenek pociętych w wybranych momentach i złożenie w jedną całość.
W poprzednim sezonie weselnym 2020 również miałem takie zlecenie na mixa muzycznego piosenek na pierwszy taniec.

Najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec w 2021 roku

1. Sobel – Wyglądasz tak pięknie

2. Luka Rosi – A Ty Bądź (Cover by The Dziemians)

3. The Dziemians – Kochaj mnie tak

4. Anna Jantar – Przetańczyć z Tobą chce

5. Michael Bolton – When a Man Loves a Woman

Autor

DJ Raf-Party

Cześć nazywam się Rafał i reprezentuję Raf-Party. Jestem doświadczonym DJ z ponad 15 letnim stażem za konsolą. Zajmuję się profesjonalną oprawą muzyczną wesel oraz imprez okolicznościowych. Moją pasją jest muzyka, stąd też uwielbiam prowadzenie wszelkich imprez w różnych wydaniach.

Góra